★★★★★ 4.5 130 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by navcloud.ec
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 26 in. Width x 13 in. Height x 1 in. Projection x 9 in. Canopy
  • Crisp detail with huge collection of exclusive designs
  • Can be cut, drilled, glued, nailed or screwed with common tools
  • Ready for paint or faux finish. Add a high-end upgrade inexpensively
  • Instant renovation with minimal time and effort. Every style comes in multiple sizes and options
Size 26"W x 13"H x 9"C x 1"P
Color White
Style One Piece
Material Expanded Cellular PVC
Item Weight 3.39 pounds
Part Number CMP26X13RE
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number CMP26X13RE
Batteries Required No
Product Dimensions 27.5 x 14.5 x 2.38 inches
Included Components Ceiling Medallion
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
130 ratings | 53 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (108)
4 stars
4% (5)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (13)